Opublikowano Dodaj komentarz

Bloomi – nowy system pieluszkowy – recenzjaBloomi – pierwsze polskie AI3


Na wstępie pragnę zaznaczyć, że recenzja ta nie jest w żaden sposob sponsorowana. W zamian za nią nie otrzymałam wynagrodzenia. Chciałam podzielić się jedynie moimi subiektywnymi spostrzeżeniami na temat tego systemu.

 
Kila miesięcy temu zostałyśmy wraz z Szefową poproszone o przetestowanie innowacyjnego na polskim rynku systemu pieluchowego AI3 , który składa się z bawełnianych majteczek, rynienki uszytej z PUL-u i wkładu chłonnego. Na zdjęciach Kierowniczka ma 13-14 m-czy i waży ok 9500 – 9800 g. Dopracowywanie tej pieluszki zajęło producentowi stosunkowo dużo czasu, ale dzięki temu na rynek trafia właśnie produkt, który jest idealnie dopracowany pod względem odszycia, doboru materiałów, ustawienia nap czy wyboru odpowiedniego, miękkiego i trwałego rzepu.
 
MAJTECZKI BAWEŁNIANE
 Występują w 4 rozmiarach:
Rozmiar majteczek Bloomi
 DługośćPanel tylnySzerokość  
w kroku
S 4 – 8 kg (62-75 cm)25 cm32 cm 12,5 cm
M 6 – 13 kg (74 – 86 cm)28 cm35 cm 14,5 cm
L 9 – 15 kg (86 – 98 cm)31 cm38cm 16 cm
XL 14+ (92 cm +)33 cm40 cm17 cm
    
    
 
Przy czym rozmiar M jest bardzo uniwersalny, ponieważ bawełna, z którego majteczki zostały uszyte jest niezmiernie plastyczna, rozciągliwa i dobrze dopasowuje się do budowy ciała. Po wielu praniach nie traci fasonu a kolor jest nadal bardzo intensywny. Materiał nie mechaci się, nie roluje i nie gniecie.
 
 
Rzep użyty w otulaczu jest bardzo trwały i plastyczny. Jego szerokość została odpowiednio dobrana a wysokość, na której został wszyty nie styka się ze skórą na brzuszku. Wewnątrz otulacza została doszyta zaślepka, która służy do spinania rzepów w praniu. Wysokiej jakości wykonanie rzepu zabezpiecza go przed starzeniem się, dzięki czemu nawet przy intensywnym użytkowaniu pozostaje nadal biały i miękki.
 
Elastyczne ściągacze wszyte w pachwiny doskonale otulają udka o różnej szerokości, dzięki czemu rozwiązanie to jest idealną alternatywą dla dzieci, u których tradycyjne otulacze powoodują odciski. Ich wszycie w żaden sposób nie wpływa na szerokość i ustawienie pieluszki w kroku, ponieważ ściągacze same „chowają się” w pachwiny tak, jak w przypadku tradycyjnych majteczek.
 
 Metka z nazwą firmy wszyta jest po zewnętrznej stronie majteczek, jest ich integralną częścią, nie przeszkadzającą w codziennym użytkowniu.
 
 
Metka wewnętrzna dotycząca instrukcji prania i składu materiałowego, wszyta została od wewnętrz w takim miejscu, że przyczepiona do otulacza wpinka całkowicie ją przykrywa, dzięki temu nie ma ona żadnego kontaktu ze skórą dziecka.
 
Gumka na plecach jest stosunkowo szeroka, bardzo elastyczna i dobrze pracuje przy rozciąganiu, nie powodując odcisków na plecach.
 
 
Napy służące w mocowania wpinki wszyste zostały na odpowiednio przetestowanej wysokości i odległości od brzegu majteczek, dzięki temu nie stanowią żadnego problemu w użytkowaniu i nie powodują dyskomfortu u dziecka, ponieważ umieszczony w we wpince wkład całkowicie je zakrywa.
Majteczki zakłada się intuicyjnie. Ich precyzyjne zapięcie i ułożenie na dziecku nie stanowi żadnego problemu nawet dla początkującego użytkownika pieluch wielorazowych. Warstwa zewnętrzna nie posiada nap do regulacji na długości dzięki temu można ją nazwać samozakładającą się, gdyż nie wymaga dodatkowego dopasowywania i układania zakładki.
 
WPINKI PUL
Występują w 3 rozmiarach:
Rozmiar wpinek Bloomi
S 4 – 8 kg (62-75 cm)
M 6 – 13 kg (74 – 86 cm)
L 9 – 15 kg (86 – 98 cm)
 
 
Przy czym wpinka w rozmiarze większym pasuje do mniejszego otulacza. My korzystałyśmy z otulacza w rozmiarze S i M. Zdarzało się nam używać wpinki dedykowanej majteczkom M w majteczkach S.
Wpinka uszyta jest z materiału PUL a obszyta delikatną, wysokiej jakości lamówką, która dotyka bezpośrednio skóry, ale przez odpowiednie skrojenie i wszycie nie powoduje odcisków oraz idelanie dopasowuje się do budowy ciała malucha. Konstrukcja wpinki została tak przemyślana, aby ochronić przed zabrudzeniem bawełniane majteczki. Przy kolejnej zmianie pieluszki wymianie podlega zazwyczaj sam wkład, ewentualnie wpinka, natomiast majteczki są do ponownego użycia.
 Do wpinek  Bloomi w rozmiarach S i M pasują właściwie wszystkie aktualnie dostępne wkłady o szerokości 9 – 10 cm oraz do wpinki M 12 cm.
 
Moja córka w czasie testów tej pieluszki nosiła wkłady :
1) 70 cm x 10 cm i 70 cm x 9 cm, trzywarstwowe,  w blendach:  wiskoza bambusowa +bawełna, wiskoza bambusowa + poliester, len + bawełna + wiskoza bambusowa);
2) 70 cm x 10 cm pięciowarstwowe składane z flaneli – bawełny niebielonej;
3) 100 cm x 10 cm pięciowarstwowe z birdseye;
4) 70 cm 10 cm pięciowarstwowe z birdseye.
Wszystkie były kompatybilne zarówno z wpinką S jak i M. Nieco lepiej we wpince S układały się wkłady z flaneli i birdseye oraz z blendu len, bawełna organiczna i wiskoza.
Wszystkie używane przeze mnie wkłady na potrzeby tych testów były składane na trzy z przodu jak i trzy na środku. 
Do wpinki M i będą pasować  również wkłady trzywarstwowe i  czterowarstowe o szeorkości 12 cm (również te „grubsze”).

WKŁADY

W ofercie firmy Bloomi znajdują się wkłady długie i ręcznikowe oraz boostery. Wszystkie uszyte zostały z materiałów najwyższej jakości, które mają jawne źródło pochodzenia i posiadają niezbędne certyfikaty i atesty. Materiał jest miły i przyjemny w dotyku. Suszony tradycyjnie nie traci tych własściwości i nie twardnieje. Samo odszycie wkładów tej marki jest bardzo precyzyjne. Uszyte są z dużą dokładnością i przede wszystkim powtarzalnością (nie ma znaczących różnic pomiędzy tymi samymi wkładami na długości szerokości). Ich kurczliwość jest stała i wynosi ok 10% na długości i szerokości. Metki wszyte są w miejscu nie ingerującym i nie przeszkadzającym podczas samego użytkowania przy czym są trwałe i nawet po wielu praniach czytelne. Na metkach wkładów długich producent umieścił informację dotyczącą nie tylko składu materiałowego czy przepisu prania, ale również użytych do ich uszycia ilości warstw tkaniny.

 
 
 
Wkłady Bloomi uszyte są z dwóch rodzajów tkanin:
  1. 100% bawełna organiczna – 100% organic cotton;
  2. 80 % Wiskoza bambusowa 20% poliester – 80% bamboo viscose i 20% poliester.
Występują w różnej konfiguracji długości i ilości warstw chłonnych.
Rozmiar wkładów Bloomi
MateriałWymiar wkładuIlość warstw
Bawełna64 cm x 11 cm3
Bawełna57 cm x 10 cm3
Bawełna28 cm x 28 cm2
Bawełna32 cm x 32 cm2
Wiskoza bambusowa 64 cm x 11 cm3
Wiskoza bambusowa 64 cm x 11 cm4
Wiskoza bambusowa 57 cm x 10 cm3
 
 
Obecnie na polskim rynku pieluchowym to jedyny system AI3. Jego przemyślane i dokładne odszycie, oraz intuicyjne zakładanie może stać się ciekawą alternatywą dla pozostałych systemów aktualnie dostępnych. Dla wszystkich Tych, którzy szukają systemu łatwego w obsłudze pieluszki firmy Bloomi będą doskonałym wyborem.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *